Dökme · Temmuz 17, 2021

Ailemden nefret ediyorum

5
(1)

Ailemden gerçek anlamda iğreniyor ve nefret ediyorum. Bana yıllarca sırf kilom yüzünden dalga geçildi ve ailem sürekli bana onları boşver onlar seni kıskandıkları için böyle yapıyorlar dediler. Keşke o zamanlar bana sende onlara laf şok deselermiş, yıllarca okullarımda eziklendim ve asla sesimi çıkaramadım sırf kendimden utandığım ve korktuğum için. Ailem ise yaşadığım zorbalığa rağmen hiçbir şey yapmadılar üstelik bide bana ” e sende şimdi kilolusun biraz kabul et de kilo ver “dediler ?! Valla bravo yaa ben bunu hiç düşünemedim !! Acaba ben diyet yapmaya çalışırken kim bana ” senin kilon ideal boş ver diyeti gel şu böreği ye ” dedi. Yada diyet yapmayayım diye diyetimi bir şekilde bozdu. Neyse ki sonunda aylarca diyet yaptım ve kilo verebildim. Artık zayıfım ve zorbalığa uyarmıyorum ama 9 yıl boyunca yaşadıklarımın hiç birini unutamadım ve unutamıyorum.
Ha bu arada zorbalık dediğimi de küçük bişey zannedip ay sende ne abarttın alt tarafı sana iki laf edilmiş demeyin. Öyle bir zorbalık değildi bu. Ben neler yaşadım o okullarda ve okuldan eve giderken ki o yolda sadece ben ve Allah biliyor. Bilip bilmeden insanlar hakkında konuşup alay etmeyin.
Çünkü gerçekten bir kere zorbalığa uğradın mı etkisini kolay kolay asla unutulamıyor ve aklının bir köşesinde hep kalıyor. İnsanlar böyle şeylerden intahar ediyor ve kendilerine zarar veriyorlar. Allah’a şükür ben kendime asla bir fiziksel zarar vermedim ama psikolojik olarak özgüvenimin artması ve kendimi beğenmeye başlamam yıllarımı aldı. Bu yüzden lütfen bilip bilmeden, tanıyıp tanımadığınız insanlar hakkında kötü konuşmayın çünkü bunun yaraları çok zor kapanıyor hatta bazen kapanmıyor bile sonsuza kadar o insanda kalıyor.
Ne kendimizi, ne başkasını üzelim artık lütfen bu kadar ayrımcılık YETER !!

Bu dökmeye puan verin!

Puan vermek için yıldıza tıklayın.

Ortalama puan: 5 / 5. Toplam puan: 1

Henüz puanlanmamış! İlk puanı siz verin.

Bu dökmeyi paylaşın