Dökme · Haziran 30, 2021

çok çaresiz hissediyorum

4.5
(4)

hayatımın hiçbir noktasında bu kadar zor zamanlar yaşamamıştım. aslında insanlara dertlerimi açmayı sevmiyorum, çünkü kimseye güvenmiyorum. ama ben burada sizin için bir yabancıdan öte değilim, siz de benim için.
benim çok güzel ve cok akıllı bir ablam var. bu arada bunu ablam olduğu için söylemiyorum. kendisi zamanında sbs il birincisiydi ve üniversite sınavından sonra pek düşünmeden bir bölüm seçti. oldukça hırslıydı, bu yüzden pek bir gelecek is planı yoktu. öylesine mimarlık bölümünü seçti ve mutlu değil spoiler veriyim. dış görünüş olarak sarı saçlar, mavi gözler. benim ablamın kimseye zararı yoktur gerçekten. çok iyi, kibar ve fazla düşünen biridir. sıkıntı da burada zaten.
insanların onun hakkında ne dusundugune çok takıktır. sanki dış görünüşten ibaretmiş gibi davranır ve kendini hiç sevmez benim ablam. kendi düşünceleri sadece kendine zarar verecek bir şekilde fesatlık taşır. zaten mimarlık yüksek lisansı da sıkıntılıydı. stres yaptı baya dilinde yaralar çıktı. oksurmeye başladı. dil yarasına behçet teşhisi koydu kendi başına. öksürük için de fikirleri vardır eminim. işte sonra yüzü kizarmaya başladı. ben rosacea oldum dedi. kendini dövdü, sinir krizleri geçirdi. rosacea olmadığı ama ona benzer, tedavisi olan bir durum çıktı. onun için ilaç kullandı, yan etkileri kusmaydi, cok kustu. gözünün bir kısmı karanlık görmeye başladı. doktor doktor gezdik. bizi a şehrine gönderdiler. doktorların bazılarının ne kadar merhametsiz, ne kadar düşüncesiz olduğunu o zaman öğrendim. sonra gözündeki durumun tip dünyası tarafından tartışılan, ameliyat olmasi da olmaması da riskli olan bir durum olduğu ortaya çıktı. yaşadığımız şehre başka bir doktor için geri döndük. o da şimdi bizi sonucu ne olacağı belirsiz, ama iyi olabilecek bir ameliyat için geri a şehrine gönderiyor. benim de telafi eğitimim var. ailemin yıllar boyunca her yardımına koştuğu insanlar beni kabul etmedi. ne yapıcam bilmiyorum. sanırım ben de ailemle gidicem. ablamın zaten bir psikiyatrist e falan gitmesi gerekiyor. iyi değil çünkü. ama işte annem düzelmez diyor yok şöyle olur böyle olur diyor. bir de para mevzusu var tabii. zaten ameliyat 18.000tl. zor yani.
ben de üzülüyorum bir de yoruldum ama zaten dertliler bir de beni çekemezler. derdimi apollon a anlattım güneş bulutların arkasına saklandı. öyle yani.
hep hayata iyi bakarım. ki oldukça fazla şey yaşadım yani bu yasadiklarimdan sadece biri. bir de yeni başlıyorum liseye. zaten doğum günüm 6 gün önceydi. hayatımda ilk kez bu kadar buruk, bu kadar kötü bir doğum günü yaşadım. ama hayat böyle işte. yüzüne atılan domates ve kartoplarına rağmen gülümsemeye devam etmeye çalışıyorsun. en azından medusa, daphne, cassandra,semele falan değilim. doğrusu ben daphne olsam apollon benden kaçar da o ayrı bir konu tabii. böyle işte. o yüzden ders olsun size 15 yaşındaki benden, kötü şeylere kafanızı takmayın. hayatınızın değerini bilin. kendinizi sevin. evet klişe, ama gerçek.

Bu dökmeye puan verin!

Puan vermek için yıldıza tıklayın.

Ortalama puan: 4.5 / 5. Toplam puan: 4

Henüz puanlanmamış! İlk puanı siz verin.

Bu dökmeyi paylaşın