Kurallar ve Kullanım Koşulları

Kurallar

 1. dokicini.org’da yazılan dökme ve yorumlardan tamamen yazarı sorumludur, katılımcıların yazdıkları yazılardan dolayı dokicini.org hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen dökme ve yorumlar gönderilemez, gönderilir ise silinir.
 3. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü dökme ve yorumlar yazılamaz.
 4. Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu dökme ve yorumlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek; site yönetici ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.
 5. Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.
 6. Her türlü taciz edici yazı yasaktır.
 7. Sitede büyük harfle yazı yazmak kesinlikle yasaktır.
 8. dokicini.org’da sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir “ürünün” reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden yazılar yasaktır.
 9. Yöneticiler kurallara uymayan yazıları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
 10. Kurallara uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden kayıtları silinir.
 11. Üye olsun ya da olmasın dokicini.org’u kullanan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

dokicini.org’u ziyaretiniz ve site içeriğini kullanımınız aşağıdaki kullanım şartlarına tabidir:

18+

dokicini.org içeriği önceden kontrol edilmiyor olması nedeniyle 18 yaşından küçüklere uygun olmayabilir. Çocuklarınızın gelişimini olumsuz etkileyecek içeriklerden uzak durmasını sağlayabileceğiniz filtre yazılımları güvenli internet paketleri bulunmaktadır, bunları kullanmanızı tavsiye ederiz. İnternet’in çocuklarca güvenli kullanımı konusunda bilgilendirme için: http://www.guvenliweb.org.tr/

Hukuka aykırı içerik ve şikayet

dokicini.org, dokicini.org ekibi’ne ait olup, 5651 sayılı kanun çerçevesinde yer sağlayıcı sıfatı’yla (http://www.tib.gov.tr/tr/fby_kendie.html#)  hizmet vermektedir. dokicini.org‘da yazarlar tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi olmaksızın ve doğrudan yazarlar tarafından yayına alınmaktadır. Tarafımıza başvurulmadığı müddetçe, yayınlanan içeriğin hukuka uygunluğunu denetleme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. Ancak, dokicini.org yer sağladığı içeriğin hukuka uygunluğunu sağlamaya özen göstermekte, bu nedenle yapılan her başvuruyu dikkatle değerlendirmektedir.

Bir başlıkta yer alan yazı içeriği, ekip@dokicini.org adresine e-posta gönderilerek şikayet edilebilmektedir. Şikayet bildiriminde ilgili yazının tarayıcı adres satırında yer alan bağlantı adresi veya ekran görüntüsü olmalıdır. Şikayetleriniz kişisel haberleşme niteliğinde olmayıp, şikayetiniz ve iletişim bilgileriniz gerekli görüldüğü takdirde yayınlanabilir, üçüncü kişilerle ve/veya yasal mercilerle paylaşılabilir. Bu nedenle şikayetlerinizde ifşa edilmesini istemediğiniz beyanlarda bulunmamanızı tavsiye ederiz.

Kullanım

dokicini.org‘da yer alan hizmetler ve içeriklerden şahsi kullanımınız için faydalanmanız gerekmektedir. dokicini.org tarafından sunulan hizmetlerin ve içeriğin dokicini.org ekibi’nden yazılı izin alınmadığı müddetçe ticari amaçla kullanılması yasaktır. dokicini.org‘a çeşitli yazılımlar veya aletler kullanarak; izinsiz giriş yapma, veri değiştirme veya başka işlemlerle sitenin işleyişine müdahale etme veya engelleme, sitenin işleyişini kasıtlı olarak yavaşlatma, virüs vs. zararlı içerik yüklemek suretiyle dokicini.org‘a zarar verme girişiminde bulunduğunuz takdirde dokicini.org ekibinin’nin yasal yollara başvurma hakkı saklıdır. dokicini.org, dokicini.org ekibi’nin kullanımında olup, aksi yazılı olarak belirtilmedikçe üçüncü kişilerce kullanılamaz.

İçerik

dokicini.org‘da yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. Aksine, yazarlar tamamen gerçek dışı içerik dahi üretebilirler. dokicini.org‘da yer alan içeriğe yukarıda ‘hukuka aykırı içerik ve şikayet’ kısmında belirtilen haller dışında müdahale edilmediğinden, dokicini.org‘da yer alan herhangi bir bilgi, yorum, öneri, espri, ironi, tecrübe paylaşımı ve benzeri içeriğin referans alınması nedeniyle oluşabilecek (dolaylı veya doğrudan) maddi ve/veya manevi herhangi bir kaybınızdan sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz. dokicini.org‘da yer alan bağlantılara/yönlendirmelere (link) ilişkin hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. dokicini.org ekibi, bağlantı ve yönlendirmelerin içeriğini kontrol etmediği gibi, içeriğin doğruluğu, yönlendirilen adreste virüs, trojan, phishing ve benzeri zararlı bir unsur olmadığı veya yönlendirilen sitenin hukuka uygun olduğu gibi veya benzeri hiçbir bir garanti vermemektedir.

Telif hakları ve alıntı

dokicini.org, bir derleme eser olup, derleme esere (içerik) ve site kodlarına ilişkin tüm haklar (kopyalama, çoğaltma, işleme, yayma) dokicini.org ekibine aittir. İçeriğe ilişkin yazarlar ile dokicini.org ekibi arasında yapılmış sözleşme hükümleri saklıdır. dokicini.org içeriğini, içeriği değiştirmemek, dokicini.org’a aktif link vererek atıfta bulunmak ve ticari amaç gütmeden kullanmak kaydıyla kısmen alıntılamanız mümkündür ancak tüm bu kurallara uyulsa dahi alıntılama eserin, konularının veya başlıklarının tümünü kapsamayacak ve tam içeriğe ulaşmak için dokicini.org‘un ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak düzeyde olmalıdır. Aksi yönde açık yazılı izin olmadığı müddetçe ekşi içeriğinin kısmen veya tamamen ticari amaçla ve/veya reklam ve benzeri gelir elde edecek şekilde kullanılması yasaktır. dokicini.org ekibinin dilediği zaman, dilediği kişi veya kurumun yukarıdaki kurallara uyarak dahi alıntı yapmasını engelleme hakkı saklıdır.

dokicini.org ekibi’nin hak ve yükümlülükleri

dokicini.org ekibi kullanım koşullarını önceden bildirmeksizin değiştirebilir. Bu nedenle, kullanım koşullarını belirli aralıklarla incelemeniz öneririz.

dokicini.org ekibi, dokicini.org‘u oluşturan tüm unsurları önceden haber vermeksizin değiştirme, sona erdirme, yenilerini ekleme, ücretlendirme haklarını saklı tutmaktadır.

dokicini.org ekibi, gerekli gördüğü takdirde belli kişilerin, kurumların, ip numaralarının veya ip bloklarının dokicini.org‘a erişimini geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.

dokicini.org‘da link verilmiş siteler, dokicini.org üzerinden bağlantı (link) sağlanan ayrı siteler olup, dokicini.org ekibi’nin bu sitelerin içeriği, yer sağlanması veya yönetimi gibi konularda herhangi bir sorumluluğu ve yetkisi bulunmamaktadır.

Sitenin virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için özen sarf edilmekle birlikte, gelişen teknoloji, teknik sorun ve diğer nedenlerle bilgisayarınıza virüs, trojan gibi zararlı yazılımların bulaşması ihtimali bulunmaktadır. Bu gibi risklere karşı antivirüs programları ve benzeri uygulamalar kullanmanızı tavsiye ederiz. Sitemizde gezinmeniz dolayısıyla karşılaşabileceğiniz yazılımsal ve donanımsal dahil olmak üzere hiçbir zarara ilişkin sorumluluk kabul etmemekteyiz. Bu nedenlerle sitemizden talepte bulunmayacağınızı peşinen kabul etmektesiniz.

Çerezler

dokicini.org internet sitesi olarak anonim iç dökmeye çanak tutma gayesi ile yola çıktık ve içini döken sizlerin yalnızca İP adreslerinizi kayıt ediyoruz. Bu da, hani olur da yetkili makamlar isterse diye tarafımızca sonsuza dek kayıt altına alınmaktadır.

Bu belge son olarak 22.03.2021 tarihinde güncellenmiştir.