Nedir

Günümüz insanı o kadar dolu ki! Kafası dolu; yaşanmışlıklarla, yaşanmamışlıklarla, pişmanlıklarla, iş-güçle, koşuşturmacalarla… Yüreği dolu; kalp kırıklıklarıyla, ilişkilerle, açılamamalarla…

Çevremize gelirsek; hem kalabalık hem de değil… İnsanoğlu hem kalabalıklar içerisinde, hem de yapayalnız!

Anlatmak gerek, söylemek gerek… Ama bu kadar kalabalıklar içerisinde bunu yapamıyoruz, ya da yapmıyoruz. Çekiniyoruz, sosyal fobimiz var, fobisi olmayanın eşi dostu var, bunun elalem ne deri var, var da var!.. Ama dedik ya, anlatmak gerek diye… İçini dökmeli insan, kimliğini açık etmeden, kimseden çekinmeden, umarsızca söylemeli hemen o anda zihninden ve kalbinden geçenleri…

İşte tam da bu düşünceyle ortaya çıktı “anonim olarak içini dökme sitesi” olan dokicini.org!

Ayrıca bu sitede dökmelere yorum yok! Evet doğru duydunuz, dökmelerimize yorum yaptırmıyoruz. Sadece puanlatıyoruz.

Peki neden “.org?” Çünkü burası kullanıcı girdilerinden oluşan derleme bir eser ve neticede bir organizasyon… Şaka şaka, “.com” ve “.net” alınmıştı biz de bunu aldık. Ama bizce “.org” da çok yakıştı, neticede paragraf başındaki kelimelerimizde de çok haksız sayılmayız, değil mi?

Bu sitenin oluşma gayesi “anonimlik”. Ama rica ediyoruz, anonim olalım derken de bizi lütfen mahkemelik etmeyiniz efendim. Duygu ve düşüncelerimizi mümkün mertebe nezaket kuralları çerçevesinde aktarırsak çok da iyi olur gibi hani.

O halde dokicini ekip olarak bir çift lafımız var:

O zaman ne duruyorsun? Şimdi, evet tam da şimdi aklında yer kaplayan birkaç kelimeyi, belki de cümleleri, hatta paragrafları kimliksiz olarak açık et. Anlat bize, sana, bana, herkese! Anonim ol, dök içini!